SPŽ - NOVINKY Novinky, SPŽ

SPŽ » NOVINKY
CZ 


VYHLEDÁVÁNÍ:


 
               Srpen 2010

Obnovení provozu tramvají v centru Stockholmu
V sobotu 21. srpna 2010 byl slavnostně zahájen obnovený provoz tramvají na trati Djurgårdslinjen v centru Stockholmu, kterému předcházel několikatýdenní zkušební provoz (viz Tramvaje se vrací do ulic Stockholmu). Běžný komerční provoz pak začal od pondělí 23. srpna. U příležitosti zahájení provozu získaly tramvaje Bombardier FLEXITY Classic zapůjčené z Frankfurtu nad Mohanem (ev. č. 262-264) a Norrköpingu (ev. č. 33-35) nový „stockholmský“ nátěr, neboť ve zkušebním provozu jezdily ve stockholmských ulicích v nátěrech svých mateřských dopravních podniků.
Stejně jako v případě ostatních druhů veřejné hromadné dopravy ve Stockholmu je i za provoz tramvají odpovědný městský dopravní podnik Storstockholms Lokaltrafik, který však provozováním dopravy na této trati pověřil společnost Stockholms Spårvägar. Ta dosud na téže trati provozovala historické tramvaje. Provoz tramvají na trati o délce mírně překračující 3 km je organizován ve špičkovém intervalu 7,5 minuty.
Na snímku z 21. srpna 2010 je zachycen frankfurtský vůz č. 262 před Královským dramatickým divadlem na stockholmském náměstí Nybroplan.
Text Petr Štefek, foto Melker Larsson
 
 
 
 
19. 6. 2019 © SPŽ 0 Verze 1.3